Register

A password will be e-mailed to you.

Egosoft tarafından XCON 2017 etkinliğinde duyurulan yeni oyun, çok daha dinamik bir evren sunacak.

X serisi uzay simülasyonları hayli büyük, karmaşık ve oynaması çok da kolay olmayan oyunlardır. Ancak sundukları geniş oyun evreni ve özgürlük sayesinde bu serilerin ciddi bir hayran kitlesi oluştu.

Kısa süre önce düzenlenen XCON 2017 etkinliğinde serinin yeni oyunu da yapımcı Egosoft tarafından resmen duyuruldu. X4: Foundations adıyla çıkacak olan yeni oyun, oyunculara çok daha değişken ve inanılır bir oyun evreni sunacak.

X4 ile birlikte yapay zeka kontrolündeki uygarlıkların da koşullara uygun olarak sınırlarının değiştiği bir evren yapısı oluşturuluyor. Ekonomi ve savaş sayesinde değişen koşulları tasarımcılar bile her zaman önceden tahmin edemediklerini söylüyorlar.

Tabii oyunda uzay üsleri, fabrikalar kurmak, üretim ve ticaret yapmak gibi, uzay gemilerine binip savaşlara katılmak da söz konusu. Sonuçta bunlar X oyunlarının temel taşları. Ancak bu kez yeni teknolojiler araştırmak ve oynanışı hayli geliştirmek mümkün olacak.

Bu yeni teknolojilere en iyi örnek olarak teleportasyon gösteriliyor. Bu teknolojiyi açtığınızda, uzay gemileriniz ve istasyonlarınız arasında hızla geçiş yapabileceksiniz. Bu da gittikçe büyüyen bir operasyonu ilk elden yürütmek için gayet elzem bir unsur.

Aşağıda X4 için yayınlanan tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz. Oyun henüz Alpha aşamasında ve büyük ihtimalle 2018 sonlarına doğru çıkmaya hazır olacak, şimdilik kesin bir tarih mevcut değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.