Register

A password will be e-mailed to you.

Wargaming bugün itibariyle World of Tanks’e gelen 9.18 güncellemesiyle oyuna köklü değişiklikler getirdiklerini açıkladı.

Geliştiriciler bu güncelleme paketi ile bugüne kadar oyunculardan gelen en büyük isteklerden biri olan maç eşleştirme (matchmaking) sistemini kökten değiştiriyor, toplara yeni düzenlemeler getiriyor ve hafif tank serisinin 10. seviyeyi de kapsayacak kadar genişletiyorlar.

Wargaming, bu güncelleme için en başta World of Tanks tutkunlarının uzun zamandır bekledikleri şablon tabanlı maç eşleştirme sistemini ele aldıklarının altını çiziyor. İyileştirilmiş sistemde takımlar bir dizi server bazlı algoritmaya göre eşleştiriliyor ve maçlarda karşı karşıya gelecek takımların eşit sayıda üst, orta ve alt sıradaki araçtan oluşması hedefleniyor.

Ayrıca takımlarda en fazla yer alabilecek topçu sayısı üçe çıkarıldı ve harita tekrarı olasılığı oldukça düşürüldü. Getirilen yeni kural ve kısıtlamalar aracılığıyla oyunculara çok daha heyecanlı bir oyun deneyimi sunmanın yanında güç dengesizliklerinin önüne geçmek, maçların sonuçlarının baştan belli olmasını engellemek de amaçlanıyor.

Yeni gelen şok mekanizması topçuları uzun menzilli destek ateşi araçlarına dönüştürecek. Topçular bundan böyle tek atışla oyuncuları oyundan düşürmek yerine patlama alanındaki tankların hareket kabiliyetini, isabetliliğini veya yükleme sürelerini geçici olarak zayıflatıyorlar. Bu şekilde topçu sınıfı tanklar saldırının yönünü uzaktan belirleyip, takım arkadaşlarına bulundukları yerden destek veren ekip oyuncularına dönüşebilecek.

Son olarak hafif tank ailesi 10. seviyeye kadar genişletildi. ABD, Almanya, Fransa, SSCB ve Çin ordularına eklenen ve dengeleri düzenlenen yeni 10. seviye hafif tanklar, güncellemenin ±2 savaş sistemine uyum sağlayabilecekler. Son derece hızlı olmalarının yanında sağlam bir ateş gücüne de kavuşan hafif tank serisi, takım arkadaşlarına gözcü olarak destek vermekle kalmayıp savaşın kaderini değiştirebilecek hıza kavuşuyorlar.

World of Tanks 9.18 güncellemesi ile ilgili daha fazla bilgi için worldoftanks.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.