Register

A password will be e-mailed to you.

Detroit Oto Fuarı’nda sergilenen Microbus prototipi, markayı tekrar sevdirmeyi hedefliyor.

Ülkemizde pek yankı bulmasa da, Volkswagen’in adının karıştığı dizel araç skandalı özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde ciddi yankı buldu. Şirketin bu işi temizlemek için harcamak zorunda kaldığı ciddi miktarda paranın yanında, bir de lekelenen ününü temizlemesi gerekiyor.

Volkswagen biraz da bu amaçla tasarladığı bir prototipi de Detroit Oto Fuarı kapsamında basına tanıttı. 1960 ve 1970’lere damgasını vuran araçlardan biri olan Microbus’ın modern bir versiyonu olan araç, I.D. Buzz adıyla anılıyor.

Bu araç şirketin 2025 yılında büyük miktarda elektrikli araç üreticisi haline gelme planlarının da bir parçası. 8 kişilik kapasitesi olan araç tamamen elektrikli olacak ve tam otonom sürüş yeteneğiyle donatılacak.

Tabii henüz sadece prototip olan bu aracın gerçekten piyasaya çıkıp çıkmayacağı kesin değil. Prototipler sık sık halkla ilişkiler amaçlı kullanılıp, sonra da tamamen rafa kaldırılabiliyor. Ancak şirketin bu olmasa bile benzer bir elektrikli minibüsü er ya da geç üreteceğine de şüphe yok.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.