Register

A password will be e-mailed to you.

MacOS Sierra’yı USB aracılığıyla kurmak için adım adım kurulum belleği oluşturma rehberimizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Apple, en yeni macOS sürümü Sierra’yı geçtiğimiz günlerde indirmeye sundu. Mac kullanıcıları, Mac App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde en yeni işletim sistemini indirip Mac cihazlarını macOS Sierra’ya yükseltebilir.

Ancak temiz kurulum yapmak isteyen kullanıcıların içinde macOS Sierra işletim sistemi bulunan bir kurulum USB’si hazırlaması gerekiyor.

Öncelikle Mac App Store üzerinden macOS Sierra’yı indirmeniz gerekiyor. Bunun için ilgili rehberimize göz atabilirsiniz.

Ardından en azından 8 GB’lık bir USB belleğe ihtiyacınız olacaktır. Eğer kurulum işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız USB 3.0 bellek tercih edebilirsiniz.

Bütün gereksinimler karşılandığında kurulum USB’si hazırlama işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle Mac sisteminizi açın ve Disk İzlencesi uygulamasını çalıştırın.

Uygulamanın sol tarafında sisteminizdeki diskleri göreceksiniz. Listede USB belleğinizi bulun ve tıklayın. Sağ tarafta USB belleğinize ait bilgiler belirecektir.

Üst menüde bulunan Sil seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede USB belleğinizi yeniden adlandırabilirsiniz. Diğer ayarları olduğu gibi bırakıp yeniden Sil butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra USB belleğiniz biçimlendirilecektir. Şimdi Terminal uygulamasını açın be aşağıdaki komutu olduğu gibi girin.

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume /Volumes/Untitled –applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

Komutun Terminal içinde şu şekilde görünmesi gerekecektir.

sierra-komut

Komutu onayladıktan sonra Terminal diske yazma işlemini başlatacaktır. Eğer hiçbir sorun çıkmazsa işlem tamamlandığında Terminal sizi bilgilendirecektir.

Bu işlemlerden sonra elinizde macOS Sierra için tam teşekküllü bir kurulum USB’si olacaktır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.