Register

A password will be e-mailed to you.

LG tarafından geliştirilen yeni kablosuz şarj cihazı, telefonları kablolar kadar hızlı şarj edebilecek.

Mobil cihazlar ve özellikle de akıllı telefonlar için kablosuz şarj teknolojilerinin geliştirilmesi devamlı gündemde olan bir konu. Halen piyasada bazı kablosuz şarj kitleri bulunsa da, bu cihazların yavaş şarj etmeleri nedeniyle ilgi asla pek büyük olmadı.

Yeni nesil hızlı şarj teknolojileri sayesinde kablo kullanarak bir telefon bataryasını yarım saatte %50 kapasiteye kadar şarj etmek mümkün olabiliyor. Kablosuz şarj sistemleri genellikle güvenlik sebebiyle kablolu sistemlerin üçte biri kadar elektrik aktarımı yapabiliyor.

LG’nin yeni donanımlar geliştirmekle sorumlu departmanı LG Innotek tarafından tasarlanan LG Quick adlı kablosuz şarj platformu, bu sorunları aştığı iddiasıyla tanıtıldı. Qi kablosuz şart standardını destekleyen cihazlarla uyumlu olan bu platform, güncel hızlı şarj sistemlerinin kablolarla aktardığı kadar gücü, kablosuz olarak aktarabiliyor.

Kablosuz şarj esnasında herhangi bir tehlikenin yaşanmaması için çeşitli ısı ve akım sensörleriyle donatılmış olan LG Quick, Qi standardı kablosuz şarj alıcısına sahip herhangi bir telefonla kullanılabilecek. LG bu yeni kablosuz şarj istasyonunu önümüzdeki aydan itibaren Amerika, Avrupa ve Avustralya’da satışa çıkarmayı planlıyor. Fiyat ve bulunabilirlik konularında ise henüz kesin bir açıklama yapılmadı.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.