Register

A password will be e-mailed to you.

Artık Instagram’a albüm eklerken fotoğrafları kırpmak zorunda kalmayacaksınız.

Facebook’un uzun bir süre önce satın aldığı, fotoğraf paylaşma platformu Instagram, albüm özelliğine bir yenilik getirdi. Bir gönderide birden fazla fotoğraf ekleme özelliği geleli fazla olmadı. Fakat bu tür gönderilerde fotoğrafları yalnızca kare olarak eklemek mümkündü.

Bir gönderide tek bir fotoğraf koyduğunuz zaman, o fotoğrafı yatay veya portre modunda koyabiliyorsunuz. Instagram’ın ilk zamanlarında ise durum böyle değildi. Kullanıcılar yalnızca portre modunda fotoğraf paylaşabiliyordu. Görünen o ki tekli gönderilerde bunu sonradan değiştiren Instagram, çoklu gönderilerde de bunu aynı şekilde yaptı. Sosyal medya, yeni değişikliğini bir başka sosyal medya olan Twitter’daki hesabından duyurdu.

Starting today, you can choose landscape and portrait formats when sharing multiple photos and videos in one post. pic.twitter.com/Lg1wiuRzxT

— Instagram (@instagram) August 29, 2017

 

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birden fazla fotoğraf paylaştığınız zamanlarda fotoğrafları portre modunda ya da yatay olarak eklemek mümkün. Ancak seçtiğiniz format tüm albüme uygulanıyor. Yani her fotoğraf için ayrı format seçme gibi bir lüksünüz yok. İleride olup olmayacağı ise bilinmiyor. Fakat Instagram’ın kendini yenileme alışkanlıklarına baktığımızda buna yüksek bir ihtimal vermek mümkün.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.