Register

A password will be e-mailed to you.

Audi’nin tamamen elektrikli süper spor otomobili sadece bir yıl üretimde kalabildi.

Audi’nin R8 e-tron otomobili, şirketin tamamen elektrikli ilk seri üretim süper spor modeliydi. Aslında ilk kez 2010 yılında adı anılan proje bir süreliğine rafa kaldırılmış, ancak 2015 yılında tekrar gündeme gelmişti.

Audi’nin R8 platformuna kurulan e-tron, 92 kWh batarya paketine ve çift elektrik motoruna sahipti. 456 beygir güç üreten araç, şirketin R8 platformundaki tek arkadan itişli modeliydi.

1 milyon Euro fiyat etiketiyle satışa çıkan e-tron, ilginç bir şekilde Audi tarafından pek fazla reklam edilmedi. Aksine şirketin üretim ve satış rakamlarını paylaşmakta bile hayli çekinceli olduğu görülüyor. Yöneticileri üretim rakamları sorulduğunda sadece “100’den az” cevabını vermekle yetiniyorlar.

Nitekim son yapılan haberlere bakılırsa, Audi kalan bir kaç siparişi de teslim ettikten sonra e-tron üretimini tamamen bitirecek. Söylentilere göre Audi bu tür bir araç için piyasanın henüz hazır olmadığını tecrübe ederek görmüş. Yüksek fiyatlı ve teknolojili bir elektrikli süper spor otomobil için piyasanın henüz hazır olmadığı ve üretimin bu yüzden durdurulduğu fısıldanıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.