Register

A password will be e-mailed to you.

FinalWire, popüler yazılımının en yeni sürümünü kullanıcılara sundu.

Yeni AIDA64 sürümü v5.90 indirmeye sunuldu. Yeni sürüm AMD’nin Ryzen Summit Ridge ve Intel’in Apollo Lake işlemcileri için düzenlenmiş yeni test seçenekleri ve Windows 10 Creators Update desteği sunuyor.

AMD için sunulan yenilikler Başta CPUID, Cache & Memory Benchmark ve GPGPU olmak üzere tüm bellek ve işlemci panelleri Summit Ridge işlemciler için yenilendi. AVX2, FMA3, AES-NI ve SHA direktifleri kullanılarak testler optimize edildi. Summit Ridge işlemcilerin dahili bellek kontrolcülerine ait detaylı bilgiler eklendi. AMD Zen sunucu ve iş istasyonu işlemcileri için ön destek eklendi.

Yeni işlemci ailesine ek olarak AM4 soketi için de yeni sürüme bazı eklentiler yapıldı.

AM4 soket anakart ve işlemciler için ısı, voltaj ve fan hızı takip etme desteği eklendi. AMD B350 ve X370 yonga setleri için detaylı bilgiler eklendi. Ryzen işlemcilerin dahili sunucu kontrolcü merkezi ve dahili füzyon kontrolcü merkezi için detaylı bilgiler eklendi. XMP 2.0 bellek profiline sahip yüksek performanslı DDR4 bellekler için detaylı SPD bilgileri eklendi. 5Gbps Ethernet LAN kontrolcüsü desteği eklendi. Intel için sunulan yenilikler Apollo Lake yonga setleri için testler SSE4, AES-NI ve SHA direktifleri kullanılarak optimize edildi. Apollo Lake işlemcilerin dahili bellek kontrolcülerine ait detaylı bilgiler eklendi. Intel Atom C3000 Denverton yonga seti için sağlanan destek geliştirildi. Gemini Lake yonga seti ve Xeon Phi “Knights Mill” işlemcisi için ön destek eklendi. Gelecek Cannonlake, Coffee Lake, Kaby Lake-X ve Skylake-X işlemciler için geliştirilmiş uygulama desteği eklendi. Windows 10 Creators Update güncellemesi için sunulan yenilikler İşletim sistemi detayları Yüklü programlar listesi Güvenlik yazılımı bilgileri İyileştirilmiş ACPI sorgulama Ağaç numaralandırma Isı ölçüm modülleri Yeni teknolojiler için sunulan yenilikler

Aşağıdaki grafik işlemciler için multi-thread OpenCL GPGPU testleri; grafik işlemci, OpenGL ve GPGPU bilgileri; ısı ve soğutucu takibi:

GeForce GTX 1080 Ti Quadro GP100 Quadro M520 Quadro M2200 Quadro P400 Quadro P600 Quadro P1000 Quadro P3000 Tesla P6

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.